logo

reklam

Ciritçiler Nefes Kesti

Ciritçiler Nefes Kesti

Ciritçiler Kağıthane'de Nefes Kesti

Kağıthane’de Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında, Atlı Cirit Şöleni düzenlendi. Farklı illerden gelen 50 sporcunun katıldığı şölende sporcular kıyasıya mücadele ederken, alanda bulunan İstanbullular heyecan dolu dakikalar yaşadı.

22.Atlı Cirit Yarışması Kağıthane

Kağıthane Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında, Atlı Cirit Şöleni gerçekleştirildi. Bu yıl 22’ncisi düzenlenen etkinliğe; Erzurum, Erzincan, Uşak ve Sivas’tan toplam 50 sporcu katıldı. Hasbahçe Mesire Alanı’nda bulunan Cirit Sahası’nda oynanan müsabakalarda sporcular kıyasıya mücadele ederken, yarışlarda heyecan bir hayli yüksekti. Müsabakalar sonrasında ise Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, katılımcılara kupa ve madalyalarını takdim etti.

Atlı Cirit Şöleni Kağıthane

Atlı Cirit Yarışması

Geleneksel sporları yaşatma açısından önemli bir etkinlik olduğunu belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Sadabad Yaz Etkinlikleri çerçevesinde geleneksel sporlarımızı, Anadolu’nun dört bir yanından gelmiş sporcularımız bugün Kağıthanelilere ve İstanbullulara sundular. Bu güzel etkinliği sahiplenen ve burada bulunan tüm Kağıthanelilere ve İstanbullulara çok teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz haftada geleneksel okçuluk ve modern okçuluk müsabakalarını birlikte takip ettik. Önümüzdeki hafta da yağlı güreşleri yine bu alanda sürdürmüş olacağız. Yağlı güreşlerle, ciritle, okçulukla Kağıthaneliler doya doya geleneksel sporlarımızı yaşıyorlar” diye konuştu.

Oyuncu Cemal Hünal Kağıthane

Hasbahçe Mesire Alanı Cirit Sahasındaki cirit şölenine, Oyuncu Cemal Hünal da katılarak atlı bir gösteri sergiledi. Atın üstünde ok atma ve kılıçla yarma gibi gösteriler yapan Hünal, performansıyla izleyicilerden alkış topladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
557 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...