logo

reklam

TÜRKİYE Atlı Cirit Şampiyonası KAĞITHANE’de Başladı

TÜRKİYE Atlı Cirit Şampiyonası KAĞITHANE’de Başladı

kagithane cirit oyunları erzurum cirit takimi

Kağıthane Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası Hasbahçe Mesire Alanı’nda başladı.

Kağıthane Belediyesi, sosyal etkinlikler kapsamında ata sporlarını gün yüzüne çıkartmak için başlatmış olduğu çalışmalarına devam ediyor. Kağıthane Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Atlı Cirit Şampiyonası’nın bu yıl ki ayağı Hasbahçe Mesire Alanı’nda başladı.

Kağıthane’de başlayan Atlı Cirit Şampiyonası, Türkiye’deki 70 takım arasından elenerek en sona kalan Erzurum Kombina Atlı Cirit Kulübü, Erzurum Yenişehir Atlı Spor Külübü, 1 Eylül Uşak Atlı Spor Kulübü ve Akse Uşak Atlı Spor Kulübü arasında gerçekleşecek.

Türkiye Atlı Cirit Şampiyonası’nın ilk müsabakasında karşı karşıya gelen 1 Eylül Uşak Atlı Spor Kulübü ile Akse Uşak Atlı Cirit Spor Kulübü arasındaki mücadele vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

fazli kilic kagithane cirit oyunlari

“GELENEKSEL ATA SPORLARIMIZI YAYGINLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Hasbahçe Mesire Alanı’nın tarihi bir alan olduğunu ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Bu alan tarihi bir alan, bu bakımdan dolayı bütün ata sporlarımızı bu alanda yapmaya çalışıyoruz. Atlı Cirit etkinliklerinin yanı sıra Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne alternatif olabilecek sporlarımız var. Cumhuriyet döneminden sonra ilk defa biz bu alanda okçuluk müsabakaları tertip ettik. Bizim amacımızı geleneksel spor dallarını yapan yetenekli kardeşlerimize sahip çıkmak ve onlara destek vermek istiyoruz. O yüzden son derece sağlık yönünde yararlı geleneksel sporlarımızı yaygınlaştırmak istiyoruz. Sahip çıkma istediğimiz için bu etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Atlı Cirit Şampiyonası’nın finallerinin burada yapılmasından da çok mutluluk duyuyorum” dedi.

“TÜRKİYE ŞAMPİYONU 10 BİN TL PARA ÖDÜLÜ KAZANACAK”

Atlı Cirit Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı için Kağıthane Belediyesi’ne teşekkür eden Geleneksel Spor Dallar Federasyonu Atlı Cirit Asbaşkanı Ziya Gökalp Ceylan, “Türkiye’de bulunan 70 kulübün yapılan elemelerden süzülüp gelmiş ve geriye kalan dört tane kulübümüzün yarışacağı bir şampiyonayı yapıyoruz. Burada yaptığımız şampiyonada tek devreli ve dört kulüplü bir müsabaka gerçekleştiriyoruz. Bu yarışmalar sonucunda başarılı olan Türkiye Şampiyonası birincisi olacak ve 10 bin lira para ödülünü kazanacak. Finalleri Kağıthane Belediyesi’nin katkılarıyla Hasbahçe’de yapacağız” diye konuştu.

Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası Kağıthane
Kağıthane Hasbahçe Mesire Alanı’nda başlayan Türkiye Atlı Cirit Şampiyonası üç gün boyunca devam edecek. Şampiyona sonunda birinci olan kulübe kupa ve madalyaların yanı sıra 10 bin TL para ödülü verilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
942 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...