logo

reklam

Genç Karateciler 3 Ayda 603 Kitap Okudu

Genç Karateciler 3 Ayda 603 Kitap Okudu

Kağıthane Gençlik ve Spor Kulübü’nün “Sporumu Yapıyorum Kitabımı Okuyorum” projesi sayesinde genç karateciler hem spor yapıyor hem de kitap okuma alışkanlığı kazanıyor.

Kağıthane’de 2017 yılında hayata geçirilen proje, gençlerin okuma becerilerinin gelişimine de katkı sağlıyor. Kağıthane Gençlik ve Spor Kulübü’nden 7 – 14 yaş arası 49 karate öğrencisinin katıldığı projeyle yaz dönemi boyunca sporcuların en az 5 kitap okuması hedefiyle yola çıkıldı. Öğrenciler velilerinin de destekleriyle kulübe kazandırılan kütüphaneden istedikleri zaman ödünç kitap alabiliyor. Öte yandan öğrenciler, okuduğunu anlama ve anladığını ifade edebilme yeteneklerinin de gelişmesi için sınava tabi tutuluyor. Dönem sonunda jüri tarafından, okunan kitap sayısı, kitabın özeti ve sınav sonucu dikkate alınarak yaş aralıklarına göre değerlendirilen sporcular, “Minik”, “Yıldız” ve “Ümit” kategorilerinde puanlanarak çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor.

Konu hakkında görüş aldığımız Kağıthane Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yüksel Aydoğan, “Profesyonel spor yapan çocukların akademik başarılarının zayıf olduğu görüşü vardır. Ben de kendimden yola çıkarak böyle bir şey olmadığına ve aksinin ispat edilmesi gerektiğine inanarak bu adımı attım. Projemize bu yıl 49 öğrenci katıldı. Toplam 603 kitap okundu ve 63 bini aşan sayfa sayımız var. Geçen yıldan bu projeye katılan bazı öğrencilerimiz ise 90 kitabı geçti” dedi.

Aydoğan, “Profesyonel spor yapan çocukların akademik başarılarının zayıf olduğu görüşü var. Ben de kendimden yola çıkarak böyle bir şey olmadığına ve aksinin ispat edilmesi gerektiğine inanarak bu adımı attım” dedi.

Aydoğan, “Kulübümüzde uluslararası alanda derece yaparak madalya almaya hak kazanan karatecilerimiz var. Sportif başarıyla akademik başarının eşit ilerlemesi hususunda ciddi anlamda uğraşıyoruz. Akademik başarının sportif başarıyla daha kolay geldiğini iddia ediyoruz ve burada da bunu ispatlıyoruz” dedi.

Projelerinin Dalan Karate Spor Kulübü, Çetinel Spor Kulübü, Er-sa Spor Kulübü ve Erdal Özcan Gençlik ve Spor Kulübü’nde de örnek alınarak uygulamaya konulduğuna dikkati çeken Aydoğan, 24 Ekim Çarşamba günü Saat:19.00’da düzenlenecek törende 5 kulübün öğrencilerini ödüllendireceklerini açıkladı.

Hasbahçe Gazetesi Özel Haber

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
379 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...