logo

reklam
16 Haziran 2015

Hasbahçe’de Yaz Bir Başka Güzel

Hasbahçe’de Yaz Bir Başka Güzel

Hasbahçede Sadabad

Tarihi Hasbahçe, Kağıthanelilerin olduğu kadar İstanbulluların da hoşça vakit geçirdikleri yeni bir cazibe merkezi haline geldi. Özellikle bahar aylarında eşsiz güzelliğiyle görenleri kendine aşık eden Hasbahçe Mesire Alanı tüm Kağıthanelileri bekliyor…

Hasbahçe’de doğal yaşam alanının merkezinde bulunan ve İstanbul’un dört mevsimini doğayla iç içe yaşatan ve Hasbahçe’nin görsel güzelliğine renk katan Kuğulu Göl; su canlıları kadar, kuş türleri, su kaplumbağası, tavşan ve ördek gibi hayvanlara da ev sahipliği yapıyor.

Hasbahçe

İçinde 7 bin metre küp su bulunan 10 dönümlük yapay gölet, 2006 yılından itibaren Hasbahçe’de çeşitli hayvan türlerine yaşam alanı oluşturuyor. Kağıthaneliler’e şehir içinde eşsiz bir manzara sunan gölet, içerisinde bulunan 1 adet tahliye hattıyla temizleniyordu. Su tahliye işleminin daha hızlı gerçekleşmesi için göletin ortasında bulunan fıskiyenin güzergahından ikinci tahliye hattı açıldı. Bu tahliye hattı sayesinde 5 bin 300 metre küp su bulunan kısım, iki günden az bir sürede boşaltıldı. Yaklaşık dört günde dip çamuru temizlenen gölet, yıkanarak bakım ve onarıma hazır hale getirildi. Temizlik çalışmasından sonra gölete önceden döşenmiş arıtma borularının bakım ve onarımları ve gölete yapılacak artıma sistemine hazır hale getirildi. Kompresör yardımı ile hava tutularak dip temizliği yapılan ve akrilik-epoksi boya ile yeşil renge boyanan gölet İstanbul’un dört mevsimini doğayla iç içe yaşatan Hasbahçe’de hazır hale getirildi.

Kağıthaneliler Havaların güzel olduğu günlerde Hasbahçe’ye akın ederken. Kuğulu Göl de en çok ilgi gören mekanlardan biri oldu. Bir yandan çocuk oyun alanında oynayan, diğer yandan elleriyle kuğu ve güvercinleri besleyen çocuklar, aileleriyle hatıra fotoğrafları çektiriyorlar.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2638 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...