logo

reklam

Ramazan Ayı Geliyor

Ramazan Ayı Geliyor

ramazan_kitapcik_16sayfa

Ramazan ayı geliyor, rahmet ayı geliyor, günahlardan bağışlanma ayı geliyor, küslerin barıştırıldığı, fakirlerin anımsandığı ay geliyor. Kur’an-ı Kerimin yeryüzüne hâkim kılındığı her evden yüksek sada ile işitildiği ve bu vesileyle evlerin nur ve bereketle dolduğu ay geliyor. Teravihlerde camilerin dolduğu, gönüllerin Allah Allah sesleriyle çoştuğu, inanmayanların bile Allah’a inanasının geldiği ay geliyor. Gözlerimizin yanlışa bakmaktan, kulaklarımızın yanlışı işitmekten, burnumuzun yanlış kokuları almaktan, hatta hayallerimizin yanlış fikriyatları düşünmekten halas olduğu ay geliyor. Ruhun cesede, aklın mideye, kalbin nefse hâkim olduğu ay geliyor.

Yüzyıllardır farklı kültürlerin buluşma noktası olan Hasbahçe’yi, 11 ayın Sultanı Ramazan’ın manevi rüzgârına hazırlayan Kağıthane Belediyesi, ilçe sakinlerini iftar sofralarıyla ve sahura kadar sürecek kültür sanat etkinlikleriyle buluşturacak.

senai demirci kağıthane

Ramazan boyunca mahalle iftarları, söyleşiler, imza günleri ve çocuk programlarıyla bereket, huzur, dostluk, paylaşım ve kardeşlik pekişecek, kültürel gelenekler hatırlanacak. 7’den 70’e her yaştan insan coşkuyu yaşayacak.

Hasbahcede Ramazan Bir Başkadır

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kağıthane’de eski Ramazanların yaşatılacağının altını çizerek, Ramazan’ı Kağıthane’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu, Ramazan ayı boyunca birbirinden eğlenceli şovlar ve sürpriz etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Başkan Fazlı Kılıç, herkesi İstanbul’un şehir merkezindeki önemli mesire yerlerinden biri olan Hasbahçe’deki etkinliklere davet etti. 

Kağıthane Ramazan Etkinlikleri

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1437 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...