logo

reklam

48T’de Bir Genel Müdür

48T’de Bir Genel Müdür

5838-kalite-icin-empati-iett-fotogaleri800x600

Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) “Müşteriye Değer Katma” kategorisindeki EFQM 2016 Mükemmellik Başarı Ödülü’nü alan İETT, toplu ulaşımda kalite ve konforu artırmak için çalışmaya devam ediyor. İETT, Empati Haftası uygulamasının bir örneğini 3-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdi.

İETT’nin hizmet kalitesini yükseltmek için 2012 yılından bu yana sürdürdüğü Empati Haftası çalışmasında, üst düzey yöneticiler dâhil tüm İETT çalışanları sorunları yerinde gözlemlemek için servis ya da araçları yerine toplu ulaşımı kullandı. Hafta boyunca Kağıthane’den Taksim’e 48T numaralı Hamidiye Mahallesi-Taksim İETT otobüsüyle giden Genel Müdür Arif Emecen’de gözlemlerde bulundu. Duraklarda, otobüslerde vatandaşla konuştu, sorunlarını dinledi.

Emecen, İstanbul’da toplu ulaşım konforunun artırılması için yapılması gerekenleri sık sık yerinde incelediklerini Empati Haftası’nın da bu çalışmanın parçası olduğunu söyledi. “İşletme mantığı üzerinde yoğunlaşıp konforu nasıl artıracağımıza bakıyoruz” dedi.

efqm-2016-mukemmellik-basari-odulu

Emecen, kendi kullandığı hatla ilgili şu yorumu yaptı: “Yolcularımızın haklı taleplerini gördük, dinledik. Tüm İETT yönetimi bu hafta sahadaydı. Hepimiz tespit ettiğimiz sorunlarla ilgili analizler yapacağız. Bütün amacımız daha kısa, daha hızlı, daha konforlu ulaşım hizmetini sağlamak” dedi.

Empati Haftası, yılda 4 kez uygulanıyor. Hafta boyunca işe araç ya da servisleri yerine toplu ulaşımla giden şoförler dışındaki İETT çalışanları, sahadaki sorunları yerinde görüp çözüm öneriyle birlikte raporluyor. 2012 yılından bu yana devam eden Empati Haftası’nda şu ana kadar 15 bin gözlem raporu toplandı ve 950 faklı alanda iyileştirme sağlandı.

Bunlar içinde araçların-durakların temizliği, LCD ekran-anons sistemi arızalarının giderilmesi gibi konuların yanı sıra araç içi tutamakların iyileştirilmesi gibi öneriler de vardı. Akıllı durak uygulaması Mobiett’e alarm eklenmesi ve araç yoğunluklarının Mobiett de gösterilmesi, Empati Haftası sonuçlarıyla üretilen projeler arasında yer alıyor. 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
576 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...