logo

reklam

Ayasofya Camidir, Camiye Ayakkabı İle Girilmez

Ayasofya Camidir, Camiye Ayakkabı İle Girilmez

Saadet Partisi Fatih Gençlik Kolları, İstanbul’un Fethi’nin 564. yıl dönümünde Ayasofya’da ilginç bir eylem gerçekleştirdi.

Müslümanların içerisinde ibadet etmek için sabırla beklediği Ayasofya Camii’nde geçtiğimiz gün önemli bir eylem yapıldı. Saadet Partisi Fatih Gençlik Kolları, İstanbul’un Fethi’nin 564. yıl dönümü münasebetiyle fethin sembolü olan Ayasofya Camii’ne gitti. Cami girişinde ayakkabılarını çıkaran gençler Ayasofya içerisinde “Camiye Ayakkabıyla Girilmez” yazan tişörtleriyle yürüdüler.

Partililer tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Camiye Ayakkabıyla Girilmez” eyleminden sonra konuşan Saadet Partisi Fatih Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Safa Ocak, “Tüm vatandaşların bu eyleme destek vermesini ve Ayasofya Camii’ni ziyaret ettiklerinde ayakkabılarını çıkarmaya davet ediyoruz” dedi. Ocak, “Fatih Sultan Mehmet’in, fethin sembolü olarak Ayasofya’yı cami olarak vakfettiğini bu nedenle kıyamete kadar sadece cami olarak kullanılabileceğini, halkın, yetkililerin üzerlerinde ki vebali bu eylemle hatırlatmak istedik” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1320 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...