logo

reklam

BBP Cumhur İttifakında Yer Alacak

BBP Cumhur İttifakında Yer Alacak

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Tolga Aral, KDZ Ereğli Alperen Ocaklarında Zonguldak teşkilat mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

BBP MKYK Üyesi Tolga Aral genel merkezi temsilen son gelişmelerle ilgili teşkilat mensuplarına bilgilendirmeler yaparak açıklamalarda bulundu. Aral, burada yaptığı açıklamada, 16 Nisan’daki referandum kararıyla sistemin değiştiğini, Türkiye’nin 1980 darbe anayasasından ve bunun ürünü olan sistemden kurtulduğunu söyledi.

Yeni sistemin hayata geçmeye başladığını ve ilgili uyum yasaları sürecinin işlediğini ifade eden Aral, bunu önemsedikleri için yaptıkları çalışmaların BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi partilerle paylaşıldığını belirtti.

Aral, siyasi partiler yasasının ve seçim kanunun demokratikleştirilmesi gerektiğini dile getirerek, “Meclise sunulan, bunun önemli ayaklarından birisi. Önümüzdeki aylarda bu siyasi partiler yasası ve seçim kanunuyla ilgili yeni teklifler de gelecek. Yerel seçimler önce yapılacağı için bu yeni yapılan değişiklik onu kapsıyor. İttifak meselesi de bununla netleşti. Paketle ittifakın nasıl ve hangi şartlarda yapılacağı belirtildi” ifadesini kullandı.

“Müthiş bir memnuniyet var” öncekinin darbeci ve statükoyu savunan bir yasa olduğunu anlatan Aral, önceki yasada ittifakla ilgili yasal altyapı olmadığını bildirdi.

% 65 bir oyla seçimden galip çıkacağız

Aral, AK Parti, MHP ve BBP’nin ortaya koyduğu irade beyanının çok önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: “Hangi şekilde olursa olsun bu ittifak inşallah sağlanacak ve Büyük Birlik Partisi Cumhur İttifakında yer alacaktır. Yeni sistem bu ittifakın başarısına bağlıdır. Başarılı olacaktır. Bizim tahminimiz; AK Parti, MHP ve BBP seçim ittifakı önümüzdeki seçimlerde çok rahatlıkla % 65 bir oyla seçimden galip çıkacak ve Türkiye tamamıyla yeni sistemle yönetilmeye başlanacak. Hem yönetimde istikrar sağlanacak hem de Mecliste temsilde adalet daha güçlü bir şekilde yerine gelecek. Vatandaşlarımızla konuşuyoruz, sokakta esnafımızla görüştük. İnanılmaz bir memnuniyet var. Müthiş bir memnuniyet var. Verdiğimiz kararın ne kadar doğru olduğunu, durduğumuz yerin ne kadar olduğunu da buradan görüyoruz” dedi.

Toplantıda, BBP Zonguldak İl Başkanı Taner Yıldırım, çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ettiklerini söylerek yerel seçim hazırlıklarına şimdiden başladıklarını söyledi. BBP KDZ Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik de yaptığı faaliyetler hakkında BBP MKYK Üyesi Tolga Aral’a bilgiler verdi.

Hasbahçe Gazetesi Özel Haber

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
673 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...