logo

reklam

Bilimin Kalbi Kağıthane’de attı

Bilimin Kalbi Kağıthane’de attı

Kağıthane Bahar ve Bilim Şenliği

Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesinin 2. kez düzenlediği Bahar ve Bilim Şenliği’nde öğrencilerin hazırladıkları birbirinden ilginç bilimsel eserler hayranlık uyandırdı.

Bahar ve Bilim Şenliği, İBB Kent Orkestrası Mehter Takımı’nın eşsiz gösterisi ile başladı. Açılışa Kâğıthane Kaymakamı A.Akın Varıcıer, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç , Kağıthane Belediye Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürü,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri, öğrenciler ve çevre okullardan gelen öğrenciler katıldı.

Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilim Şenliği

Şenlikte öğrenciler farklı stantlar oluşturarak eğitim öğretim yılı başından beri hazırladıkları etkinlikleri sundular.

Matematik stantlarında Hanoi, Sudoku, Tangram, Solo Test, 9 Taş, Koridor, Mangala, Pentago, Aristo Sayı Bulmacası, Soma Küpü, Hafıza Oyunları, Abolone, Jenga, Halka Takma, Satranç, Kulami, Hedef 5, Labirent, Flow Free gibi akıl oyunları sergilendi.

Bilimin Kalbi Kağıthane’de attı

Kimya stantlarında Çökelme Deneyi, Lav Lambası, Bakır Kaplama, Sihirli Rakamlar, Kuru Buz Balonu, Sütlü Ebru çalışmaları yapıldı.

Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahar Şenliği

Biyoloji stantlarında DNA Modeli, Besinlerde Organik Madde Tahlili (Nişasta, Glikoz, Protein), Kan Grubu Tayini, Asitlik-Bazlık-PH Tahlili, Beyaz Güllerin Gıda Boyası ile Renklendirilmesi çalışmaları yapıldı. Fizik stantlarında pille çalışan otomatik gırgır, geri dönüşüm malzemelerinden yapılan gemi ve yüzdürülmesi, uçak benzini ile çalışan tek silindir motorlu araba modeli, güneş ve ışık enerjisi ile çalışan lambalar, sonsuzluk aynaları, görüntüyü arttıran aynalar, ışıklı gece tterliği, robot maketi, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren düzenekler, rüzgâr enerjisini elektrik enerjisine çeviren devreler sergilendi. Edebiyat stantlarında edebiyatı eğlendirirken öğreten oyunlar ve projeler yer aldı. Değerler Kulübü ve Meslek Derslerin stantlarında Kâbe, Mescidi Aksa, Sevr Mağarası, Hira Mağarası, Mescidi Nebevi ve Peygamber Efendimizin Evi, Cebeli Rahmet Maketleri ve Afrika Ülkelerinde açılan 4 Su Kuyusu ile Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesi görselleri sergilendi.

Bahar ve Bilim Şenliği süresince yapılan yarışmalarda başarılı olan öğrencilere yapılan törenle ödülleri verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
678 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...