logo

reklam
30 Haziran 2014

Bu Gayrı Ahlaki Manzara Sizi Rahatsız Etmiyor mu?

Bu Gayrı Ahlaki Manzara Sizi Rahatsız Etmiyor mu?

iett reklam panosu

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte şehrin dört bir yanını kaplayan reklam panolarında gayrı ahlaki görüntülerde büyük bir artış gözlenmekte. Reklam adı altında, kadın bedeninin teşhirine dayalı her türlü ahlaksız görüntü trafikte seyrederken, yolda yürürken, durakta beklerken veya evimizin penceresinden dışarıya bakarken karşımıza çıkmakta.

İsteyenin istediğini yaptığı, aldığı ve sattığı bir toplum düzeni anlayışının bireysel hak ve özgürlükler adı altında yaygınlaştırılıp, dayatıldığı görülmektedir. Bu şekilde neredeyse ilkesiz, değersiz, ahlaksız bir toplum yapısı oluşturmaya yönelik sistematik bir kampanya yürütülmektedir.

mustehcen reklama dur de

Kağıthane’li bu ülkenin gençleri otobüs duraklarındaki kadının cinselliğini kullanan reklamların üzerine “Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,  Desenize hayvanlar sizden daha medeni”, “Kağıthane’yi kirletme!”, “Kağıthane’de müstehcen görüntülere karşıyız!”, “Bu hayasızlığa dur deyin!” sözler yazan kağıtlarla kapattılar. Mütevazı gözüken ama Allah katındaki değerinin büyük olduğuna inandığımız bu tür salih amellerin çağa inat bereketlenmesini ve pasif iyilere örnek olmasını dileriz.

boyle ahlak anlayisi olmaz

Ayrıca da hatırlatalım ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin reklam, ilan ve tanıtım yönetmeliğinde “genel ahlaka aykırı” ifade ve görüntülere izin verilemeyeceği açıkça ifade edilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Kağıthane Belediye Başkanlığı olmak üzere tüm yetkilileri sorumlu davranmaya ve görevlerini yapmaya davet ediyor, kamu kurumları eliyle toplumun dejenere edilmesine yönelik girişimlere tavır almaya çağırıyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1293 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...