logo

reklam

Çocuk Duası

Çocuk Duası

dua_eden_cocuk

Allah’ım! Herkes uyur, sen uyumazsın. Her­kes yorulur, sen yorulmazsın. Herkes şaşırır, sen şaşırmazsın. Bizi, anamıza-babamıza, soyumuza, ecdadımıza, milletimize ve bütün insanlığa faydalı kıl. İyi işlerinde anamı, babamı koru, beni de, hem onlara, hem bütün Din kardeşlerime bütün iyi kalpli insanlara hayırlı kıl.

Ey ulu Allah’ım! Senin açtığını kimse kapatamaz. Senin kapadığını kimse açamaz. Se­nin hükmettiğini kimse bozamaz. Senin verdi­ğini kimse alamaz. Sen vermedikçe kimse veremez. Senin yücelttiğini kimse alçaltamaz. Se­nin düşürdüğünü, kimse kaldırıp yükseltemez.

Küçücük ellerimi sana aç­tım, bütün kalbimle sana yöneldim: Beni merhametsizlik, saygısızlık ve hak­sızlık etmekten koru. Bilerek, bilmeyerek işle­diğimiz suçlarımızı bağışla ve bizi affet Alla­h’ım: Seni sevelim, senin sevdiklerini de se­velim.

Anama, babama, beni büyütüp yetiştirenlere, bana güzel şeyler öğretenlere, bütün büyüklerime iyilikler ver. Onlara saygı ve sevgimi artır. Onların benim için harcadığı emek­ler boşa gitmesin. Onları bana beni de onla­ra bağışla!

Allah’ım! Gönlümde kalan boşlukları dol­dur, kuvvetlendir. Sevdiğin neler ise onları seveyim. Sana varan, dosdoğru yolun üze­rinde yürüyeyim.

Etiketler: » » »
Share
1567 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...