logo

reklam

Ey Alemi İslam, Kardeşlerin Katlediliyor. Sessiz mi kalacaksın?

Ey Alemi İslam, Kardeşlerin Katlediliyor. Sessiz mi kalacaksın?

çin-malları-barkod-numaraları

Çin, 65 yıldır Doğu Türkistan halkına karşı yaptığı katliamını son günlerde daha da artırdı. Bu katliamlar, ramazan ayının gelmesi ile daha da artmış, oruç tutma yasağı, hacca gitme yasağı ve namaz kılma yasağı ile Müslüman kardeşlerimizin yaşamlarına ipotek koymuştur.

Çin’in, Doğu Türkistan’da devlet memurları ve öğrencilerin Ramazan ayında oruç tutmalarının yasaklanmasını lanetliyoruz.

Doğu Türkistan-Uygur Bölgesi dünya Müslümanlarının en mağdur, en zor durumda olduğu bir bölgedir. Doğu Türkistan Müslümanları Türk dünyasının ilk defa İslam’la tanışmış olduğu coğrafyadır. Doğu Türkistan 1949’a kadar bağımsız bir devletken Çin işgaline uğramış ve 65 yıldır fiili bir işgal sistematik asimilasyonla mücadele vermektedir.

Doğu Türkistan’da bu gün oruç yasak, namaz yasak seyahat özgürlüğü olmadığı için pasaport alamadıkları için hacca gitme yasak. Doğu Türkistan’da vicdan hürriyeti yasak.

Çin yönetimi geçtiğimiz yıl yasakla ilgili bir basın mensubunun sormuş olduğu soruya Çin kamu bakanlığının vermiş olduğu cevap dikkat çekici idi.  “Evet ,biz orucu yasakladık çünkü ramazan orucu insan sağlığını olumsuz etkiliyor, iş verimliliği düşüyor. Bu gerekçe ile biz orucu yasakladık.” diyerek materyalist ideolojiyle oruç yasağını izah etmeye çalışmıştır.

Ama bütün bu yasaklamalara rağmen Doğu Türkistan halkı alacakları cezaya yada müeyyidelere rağmen ibadetlerini gizlice yerine getirmekte ve Allah’a olan kulluk ibadetlerini en üst düzeyde yaşamaktalar.

Başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere Birleşmiş Milletleri, Avrupa parlamentosu, İslam İş Birliği Örgütü ve uluslararası kuruluşların Doğu Türkistandaki katliamların ve hak ihlallerine, demokrasi, ihlallerine mutlaka kulak vermeleri gerekir ve Çin’e ‘Dur’ demelerini istiyoruz.

çin mallarını boykot ediyoruz

Türkiye’yi ve İslam Alemini Çin’e Boykota Davet Ediyoruz

Doğu Türkistan’daki Müslüman Kardeşlerimizin özgürlükleri geri alınıncaya dek Tüm İslam ülkelerinde satılan, Çin mallarına boykot koymalarını ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin seyahat özgürlüklerine karşı tüm İslam ülkelerine gelen Çinli turistlere vize verilmemesi konusunda vicdani çağrıda bulunuyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hasbahçe Gazetesi
Kağıthane

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1641 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...