logo

reklam

Gazeteci Yazar Mustafa Uzun’un “Küresel Direnişçiler” Adlı Kitabı Çıktı

Gazeteci Yazar Mustafa Uzun’un “Küresel Direnişçiler” Adlı Kitabı Çıktı

 

Gazeteci Yazar Mustafa Uzun’un ilk insan Hazreti Adem’den günümüze kadar Müslümanların küresel direnişinden örnekler verdiği “Küresel Direnişler” adlı kitabı Motto Yayınlarından çıktı.

Kitapseverlerle buluşan kitabın önsözünde, dünyanın neresinde bir Müslüman’ın ayağına diken batsa onu hissetmekle mes’ul olan Müslümanların küresel düşünecekleri, küresel dertleri olacağı, küresel ölçekli direniş hatları oluşturacakları kaydedilerek, küresel direnişler çağında oldukları belirtiliyor.

Dünyanın birçok bölgesini gezip çeşitli röportajlar yapan Mustafa Uzun’un 232 sayfalık kitabında, ilk insan Hazreti Adem’den günümüze kadar Müslümanların küresel direnişinden örnekler veriliyor.

Tarihe düşülen kayıtlar bu kitapta

Kitapta hayatı, mücadelesi anlatılan direniş önderleri arasında, Hamas Lideri Halid Meşal, Keşmir Devleti’nin Kurucu Devlet Başkanı ve ilk Cumhurbaşkanı Serdar Osman Ali Han, Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Prof. Dr. Yusuf El Kardavi, Nahda Hareketi Genel Başkanı Raşid Gannuşi, Dünya Müslüman Örgütleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Tahhan bulunuyor.

Kitabı hakkında görüş aldığımız Gazeteci Yazar Mustafa Uzun, “Küresel bir din olan İslam’ın mensupları Müslümanlar elbette küresel düşünecekler, elbette küresel dertleri olacak ve küresel ölçekli direniş hatları oluşturacaklar. İslam; bir hayat nizamı, bir büyük sistem öneriyor âleme. Bu durum direnişin de temelini oluşturuyor. Dünyanın farklı coğrafyalarında hep beraber direniyoruz. Bazen kantarın topuzunu kaçırıyoruz, bazen haddi aşıyoruz, bazen feci yenilgiler de alıyoruz. Ancak direniyoruz. Kora kor direniyoruz, mücadele ediyoruz, koy vermiyoruz, boş vermiyoruz. İşte bu direniş erleri ile uzun süredir görüşmeye, konuşmaya, kucaklaşmaya çalışıyorum. Avrupa’nın göbeğinde görüştüğüm direnişçiler de oldu, Afrika’nın içlerinde, Gazze’nin sokaklarında, Moro’nun dağlarında, Patani’nin ormanlarında da kucaklaştığım liderler oldu. Tarihe düşülen kayıtlar bu kitapta” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
525 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...