logo

reklam

Hasbahçe Gazetesi 1 Yaşında

Hasbahçe Gazetesi 1 Yaşında…

Hasbahçe Gaztesi 1 Yaşında

Yerel gazete kurmak, kurulan gazeteyi ayakta tutmak ve yaşatmak zordur.  

Bulunduğun ilçenin gözü, kulağı, sesi olan yerel medya, halkın haber alma hakkı doğrultusunda çok kritik bir noktada bulanarak, zor bir görev üstlenmesine rağmen yeteri kadar destek göremez. Kurulduğu günden yok olana kadar  hep ayakta kalma mücadelesi verir.

Farklı bir gazete olmak için yola çıkan Hasbahçe Gazetesi 2015 Mayıs ayında birinci yılını geride bırakacak. Genel Yayın Yönetmenliğimde bu ilçede en mütevazı kadro ile yola çıktık. Kuruluşumuz ses getirdi. Çok konuşulduk. Üzerimize düşen sorumluluklarımızı her şeyden üstün tuttuk. Doğru bildiğimizden dönmedik ve bizden bekleneni kalitemizden ödün vermeden yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz.

Kısa süre içinde kendimizi bu Kağıthane’ye ispat ettik. Sevildik, güvenildik. Yaşadık, yaşatıldık ve ayakta kaldık. Bize kızanlar, sevmeyenler de oldu tabi. Yanlışlar da yaptık. Özür dileme erdemliğini de her zaman gösterdik. Objektif ve doğru habercilik anlayışımızla, kente olan sorumluluklarımızı hiçbir zaman unutmadık. Okurlarımızın karşısına en doğru haberlerle çıktık.

Biz Hasbahçe Gazetesi ailesi olarak Kağıthane’mize olan sevdamızla, okurlarımıza olan sorumluluklarımızın bilinciyle, geride bıraktığımız bir yılda Hasbahçe Gazetesi algısını ilçemizde çok net ve çok iyi bir yere yerleştirdik.

Elbette ki hala ulaşamadığımız okurlarımız var. Siyasetçisi, işçisi, genci, yaşlısıyla düşündüğümüz ve hedeflediğimiz potansiyelimizin bir bölümünü şimdilik kucaklayabilmiş değiliz. Bunun sorunsuz ve kolay olmadığının farkında olarak çalışmaya devam ediyoruz. Ancak birçok zorluğuna rağmen, gazetemizi tanıyan, okuyan ya da abone olan okur sayısında her geçen gün ciddi bir artış var. Veriler önüme geldiğinde mutlu oluyor, keyif alıyorum. Bu sonuç birlikte çalıştığım bütün arkadaşlarımın emeğidir, yüreğidir. Sonuçta daha geniş bir kitleye hitap etmek bugün gazetemizin öncelikli hedefi olmaya devam ediyor.

Gazetemizin birinci yılıyla birlikte elbette ki yeni sürprizlerimiz ve yeni projelerimiz olacak. Farklılıklarımızı daha da perçinleyerek yeni bir ruh ve heyecanla siz okurlarımızın karşısında olmaya devam edeceğiz.

31 Aralık 2013 günü ilk sayımızı elime aldığım zaman sevinçten akan gözyaşı ve yüreğimde taşıdığım heyecanımı ve en iyi yerlerde olabilmek için verdiğim özverimi bir yıldır hiç yitirmedim. Eksilmeden azalmadan, ben ve benimle birlikte çalışan arkadaşlarım da aynı heyecan ve özveri içinde işlerini yapıyor. Gazeteyi ayakta tutmak, yaşatmak için omuzlarımda hissettiğim ağır sorumluluğun bilinciyle, emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz

Bizlere destek veren okurlarımıza, gazetenin hazırlanmasında emeği geçen yazar arkadaşlarıma, gazetenin mutfağında çalışan teknik personelimize, bugün buralarda olmamıza vesile olan herkese ve her şeye; iyi ki varsınız diyerek teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum.

Selam ve Dua ile
Ayetullah Coşkun
Hasbahçe Gazetesi
Genel Yayın Yönetmeni

Etiketler: » » » » » » »
Share
956 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...