logo

reklam

İstanbul’a Üçüncü Tünel: Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli

İstanbul’a Üçüncü Tünel: Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli

 Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli

İstanbul’da trafiğin yoğun olduğu Beyoğlu, Kağıthane ve Beşiktaş bölgesinde halen faaliyette olan Kağıthane ve Dolmabahçe Tünellerinin yanına üçüncü bir tünel daha geliyor.

Kasımpaşa-Sütlüce bağlantısındaki trafik yoğunluğunu rahatlatmak için yapımına başlanan Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bin 300 metre uzunluğundaki tünelin 2015 Mart ayında hizmete açılması bekleniyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli’nin İstanbul için hayati önem taşıyan bir proje olduğuna işaret ederek, “Özellikle Unkapanı, Eminönü, Karaköy, Taksim güzergahından 1. Çevre Yolu’na ulaşmak isteyen vatandaşlarımızın bu tünel sayesinde çok kolay bir şekilde ulaşma imkanını sağlayacağız.

Yapımına baktığımızda çok zor ve teknolojik açıdan da gerçekten çok emek sarf edilmiş bir tünel. İki tüpümüz var. Bunların kabaca uzunlukları biri; bin 300 metrenin üzerinde diğeri ise bin 250 metre civarında. Toplam tünel uzunluğuyla birlikte bağlantı yollarını da dahil edersek 6 bin 500 metrelik bir yol çalışmasını gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Her iki tünelin de betonlama ve tünel açma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu vurgulayan Elvan, “Aralık sonu itibariyle tünellerimiz bir anlamda hazır hale gelmiş olacak. Ancak elektromekanik işlerin yapılması için 2-3 aylık bir süremiz olacak. Mart 2015 itibariyle Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli’ni açmayı hedefliyoruz” bilgisini paylaştı.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
1591 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...