logo

reklam

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Sona Gelindi

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde Sona Gelindi

Izmit Korfez Gecis Koprusu

 

Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip 4. Asma Köprüsü olma özelliğini taşıyacak İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nde tabliyelerin takılması için son aşamalardan biri olan 220 halattan 144’ünün montajı tamamlandı.

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nde ana halatların çekilerek monte edilmesi işlemi kulelerin en yüksek noktasına çıkarak görüntüledi.

3,5 SAATE İNECEK

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en büyük ayağını oluşturan İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’ndeki çalışmalar, kulelerin en yüksek noktasına çıkılarak görüntülendi.

Otoyol Nömayg Asma Köprü Proje Müdürü Fatih Zeybek, doğu ve batı kısımda toplam 220 kablo demetinin bulunduğunu belirterek, bunların montajının devam ettiğini söyledi.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü

 

ARALIK AYININ BAŞINDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Bunlardan doğuda 72, batıda 72 olmak üzere 144’ünün montajını yaptıklarını ifade eden Zeybek, aralık ayının başında bu çalışmanın tamamlanmasını planlandıklarını bildirdi.

PLANLARA UYGUN OLARAK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Zeybek, bundan sonra sırasıyla kablo kelepçeleri, askı halatları ve tabliye çekme işlemlerinin yapılacağını ifade ederek, “Şu anda planlarımıza uygun olarak çalışmalarımız sürüyor. Amacımız, mart ayının sonunda çalışmaları bitirerek nisan ayında köprüyü trafiğe açmak. Bu noktada çalışıyoruz” diye konuştu.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde

İzmit Körfez Köprüsü ya da İzmit Asma Köprüsü,

Gebze – İzmir Otoyolu Projesi dâhilinde Marmara Denizi’nin doğusunda İzmit Körfezi’nin Dilovası Dil Burnu ile Altınova’nın Hersek Burnu arasında yapılan asma köprü.

Toplam uzunluk: 2.682 mt

En uzun açıklık: 1.550 mt

Sudan yüksekliği: 64 mt

Yükseklik: 234 mt

Bulunduğu yer: İzmit

Su kütlesi: Marmara Denizi

İstanbul’u İzmir’e bağlayacak olan bu proje ile ülkemizin ekonomisine ve ulaşım hizmetlerine çok büyük katkı sağlanacaktır.

Ülkemize hayırlı olsun.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1026 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...