logo

reklam

Kadir Topbaş İstifa Etti

Kadir Topbaş İstifa Etti

Kadir Topbaş, 2004 yılından bu yana sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini yaptığı basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Kadir Topbaş, İBB Başkanlığı görevini bıraktığını şu sözlerle açıkladı; “Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler ve 2004 yılında İBB Başkanlığı görevini bana tevdi ettiler. İstanbul gibi emanet bir şehre müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar. Görevi devralırken “emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz” dedim. Görevimizi asla aksatmamak üzere çalışmalarımızı ortaya koyduk. Bu göreve hep emanet olarak baktım. Bu emanet şehirde bu görevi yapmaya çalıştık. Hata yapmamaya özen gösterdik. Hata yaparsak telafisi zordur. Hata ile ihanet birbirine karıştırılmamalı. İhanet edenler asla affedilemez” dedi.

Topbaş, “İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ben bugün itibariyle Belediye Başkanlığı görevimden istifa ettim. Partimi bırakmıyorum. İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez. Tüm İstanbullulardan müsaade istiyorum. Bana gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz, hiç kimseye kırgın değilim. Partimin üyesiyim. Söylentilere fırsat vermek istemem” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın ismi geçmektedir. İlerleyen zamanlarda başkan kim olacak göreceğiz.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1352 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...