logo

reklam

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanterleri Kitabı Çıktı

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanterleri Kitabı Çıktı

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanterleri Kitabı Çıktı

Kağıthane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Aziz İstanbullu tarafından hazırlanan ve tasarımını Kubilay Turhan’ın yaptığı “Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanterleri” kitabı Kağıthane Belediyesi Kültür Yayınlarından çıktı.

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanteri

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanterleri kitabında Kağıthane Tarihine dair notlar, Kağıthane Açıkhava Müzesi’nin Envanteri ve Kağıthane Şehir Müzesi’nin Envanteri resimli ve kısa açıklamalı olarak hazırlanmış. 1 hamur kağıda basılan kitap 138  sayfadan oluşmaktadır.

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzeleri

Bizans ve Osmanlı dönemi eserlerinin sergilendiği arkeolojik park niteliğindeki Açık Hava Müzesi ve yakın dönem eserlerin sergilendiği Şehir Müzesi ile tarihi bir yolculuğa çıkacaksınız. Müzelerde sergilenen eserlerin her birini ve tarihini bu kitapta okuyacaksınız.

Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzesi Envanterleri

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Kağıthane Açık Hava ve Şehir Müzemiz, Kağıthane ölçeğindeki eserleri ile “İstanbul Geçmiş Kültürleri” sergisi olarak tarihin yeniden canlanmasını sağlamaktadır. Hazırlamış olduğumuz bu çalışma ile ziyaretçilerimize tarihi, yerinde anlatmak ve göstermekten, tarih şuurunu ve milli değerlerimizi yaşatmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1975 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...