logo

reklam

Kağıthane Kurban Bayramı’na Hazır

Kağıthane Kurban Bayramına Hazırlandı

Kağıthane Kurban Bayramı’na Hazır

Kağıthane Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramını sorunsuz bir şekilde geçirmesi için çalışmalara aralıksız devam ediyor. Şehir merkezlerinde ve sokaklarda kurban satış ve kesimini yasaklayan belediye kurban kesim ve satış yerinin düzenlemesini tamamladı.

Ayrıca Seyrantepe Mahallesi Semt Pazarı, Gürsel Mahallesi Semt Pazarı, Çağlayan Mahallesi Semt Pazarı, Talatpaşa Caddesi Gazhane Semt Pazarı, Nurtepe Mahallesi Semt Pazarı ve Hamidiye Mahallesi Semt Pazarı yerlerine yerleştirilecek konteynırlarla, buralarda bayramın ilk gününden itibaren kurban kesimi yapılabilecek.

Kağıthane Belediyesi geçen kurban bayramında olduğu gibi, bu bayramda da Kurbanlık hayvan satıcıları ve alıcılarının sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kafeterya, büfe, sürekli sıcak su imkanı ve onlarca mobil hazır tuvaletleri de bölgeye inşa edecek.

Kurbanlıkların sağlık kontrollerine de üst seviyede önem veren Kağıthane Belediyesi, bu konuda görevli veterinerlerle titizlikle hizmet veriyor. Alana giriş ve çıkışların düzenli olabilmesi ve vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla zabıta ekipleri de kurbanlık hayvanların gelişinden itibaren bayram sonuna kadar görev yerinde bulunacak.

Fazlı-Kılıç-Kurban-Kesim-Alanını-Ziyaret-Etti

Vatandaşların bayramı rahat bir şekilde yaşamaları için çalıştıklarını belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Kurban satış ve kesim yerlerindeki çalışmaların tamamlandığını, vatandaşların bayram süresince karşılaşacakları sorunlara anında müdahale edebilecek bir ekibin hizmet vereceğini söyleyerek bu vesile ile tüm Kağıthaneli komşularımızın Kurban Bayramını tebrik ederim” dedi.

2016 Yılı Kurban Satış ve Kesim Yerleri

2016 Yılı Kurban Satış ve Kesim Yerleri

Kağıthane İlçesinde Kurban satışı yapılabilecek ve kesim yapılabilecek yerler Kağıthane Kaymakamlığı Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından tespit edilmiştir. Buna göre;

Kağıthaneliler, Anadolu Caddesi Viyadük Altından kurbanlarını alabilir ve kesebilirler. Seyrantepe Mahallesi Semt Pazarı, Gürsel Mahallesi Semt Pazarı, Çağlayan Mahallesi Semt Pazarı, Talatpaşa Caddesi Gazhane Semt Pazarı, Nurtepe Mahallesi Semt Pazarı ve Hamidiye Mahallesi Semt Pazarı’nda ise kurban kesimlerini yapabilecekler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1408 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...