logo

reklam
29 Ağustos 2016

Kağıthane Olası Afetlere Hazır

Kağıthane Olası Afetlere Hazır

Kağıthane Olası Afetlere Hazır

Kağıthane Belediyesi, kurduğu acil toplanma alanı, çadır alanı ve helikopter iniş yerleriyle olası afetlere karşı tüm tedbirlerini aldı.

Kağıthane ilk yardım ve yaşamsal malzemeler

Kağıthane’de 15 farklı alanda, 536 bin 100 metrekareye, 10 bin 722 çadır kurma kapasiteli mekan yer alıyor. Bu alanların en başında da 400 bin metrekare ile Hasbahçe Mesire Alanı geliyor. Toplanma alanlarının bulunduğu parkların altına inşa edilen sığınma alanlarında ise, acil durumlarda kullanılması için ilk yardım ve yaşamsal malzemeler bulunuyor.

Öte yandan ilçenin sınırları içerisinde bulunan Çağlayan Adalet Sarayı, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü (HASDAL) Karayolları Koruma Kavşağı (HASDAL) ve Yahya Kemal Minibüs Son Durağı’nda 1’er adet helikopter iniş sahası bulunuyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç Afet Malzemeleri

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “19 mahallemizde belirlediğimiz parkları toplanma alanları haline getirdik. Bu alanların altında oluşturduğumuz depolarda da afet esnasında kullanılması amacıyla ilk yardım ve yaşamsal malzemeler bulunuyor. Çadır alanları ve helikopter iniş sahalarımız da mevcut. Doğal afetlere karşı olabildiğince hazırız. Amacımız tabii ki afetlerin risklerini en aza indirebilmektir” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
830 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...