logo

reklam

Kağıthane’de Engeller, Hipoterapi ile Aşılıyor

Kağıthane’de Engeller, Hipoterapi ile Aşılıyor

Hasbahçe Hipoterapi Merkezi Kağıthane

Türkiye’de sadece birkaç yerde uygulanan ve oldukça pahalı olan hipoterapi tekniği belediyemizce ücretsiz olarak ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor. 

ABD ve İngiltere’de yaygın olarak kullanılan Hipoterapi yöntemi sayesinde, engellilerin hem psikolojik hem de fiziksel gelişimlerinin desteklenmesini amaçlıyor.

Hasbahçe’de bulunan Hipoterapi Merkezi Kağıthane Belediyesi Kent Konseyi’nin çalışmalarıyla engelli çocuklara atlı terapi imkanı sunuyor. Kağıthane Belediyesi’nin 2009 yılından beri sürdürdüğü bu projede atlar hayatın her alanında olduğu gibi engelli çocukların tedavisinde de aktif yer alıyor.

Hasbahçe Hipoterapi Merkezi

Haftanın 2 günü programlı olarak Hasbahçe Hipoterapi Merkezi’ne getirilen engelli çocukların at üstünde gerçekleşen tedavi desteğiyle engellerini aşmaları hedefleniyor. Kendilerine tahsis edilen özel araçlarla ulaşımı sağlanan engelli çocuklar da ata binmenin heyecanını yaşadı.

Hipoterapi Merkezi’nde aileleri ile birlikte sevgi dolu saatler yaşayan çocukları ziyaret eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, engelleri kaldırmak için herkesin omuzlarına büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Çocukların uzmanlar eşliğinde ve aileleri ile birlikte atlı tedavilerine devam ettiklerini söyleyen Başkan Kılıç, engelli ailelerine desteklerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Hipoterapi hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getiren aileler çocuklarının sağlık gelişimini destekleyen merkez için Başkan Kılıç’a teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
1559 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...