logo

reklam

Kağıthane’de Sokak Hayvanları Unutulmadı

Kağıthane’de Sokak Hayvanları Unutulmadı

Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta güçlük çeken sokaktaki kedi ve köpekler Kağıthane’de unutulmadı.

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte insanların yardımına ihtiyaç duyan sokak hayvanlarına dikkat çekmek isteyen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve sadece Kağıthane Belediyesi bünyesinde bulunan Hayvanseverler Meclisi üyeleriyle birlikte sokak hayvanlarına mama dağıttı. Daha önceki yıllarda hayvanların soğuktan korunmalarına ve daha güvenli bir ortamda yaşamalarına yardımcı olan kulübeler Kağıthane’nin bir çok noktasına yerleştirilirken, kar yağışıyla birlikte kulübelerin önlerine de hayvanların beslenebilmesi için kedi ve köpek mamaları bırakıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Kağıthane Belediyesi olarak sokaktaki canlılarımızı unutmadık. Her yer karla kaplı olduğundan dolayı hayvanların yiyecek bulamayacağını düşünerek, Hayvanseverler Meclisimizle onlara mama dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ulaşabildiğimiz kadar çok hayvana ulaşmaya çalışacağız. Biz yaz-kış zaten onlara mama desteği yapıyoruz, ancak böyle soğuk günlerde onlara daha fazla önem vermemiz gerekiyor” dedi.

Kılıç, “Bu soğuk kış günlerinde sokaktaki canlarımızın sağlığı ve güvenliği için 24 saat mesaide olan ekiplerimizin çalışmalarını, Kent Konseyi Hayvanseverler Meclisi üyelerimizle birlikte yerinde inceledik. Her gün düzeni olarak sabah ve akşam ilçemizdeki kedi ve köpek evlerine, özel besleme noktalarına ve ilçemiz sınırlarında bulunan orman arazilerine sokak hayvanlarımız için mama ve su bırakıyor, hasta ve bakıma muhtaç olanları rehabilitasyon merkezimizde tedavi ediyoruz” dedi.

Vatandaşlardan da hayvanlara yardım konusunda destek isteyen Başkan Kılıç, “İstanbul’da şuan her yerde sokak hayvanlarının hayvanseverlere ihtiyacı var. Yerel yönetimler olarak bizler de elimizden gelen desteği gösteriyoruz. Bugün burada bulunmamızın bir diğer sebebi de bu konuda farkındalık yaratmak. Tüm canlıların her zaman yanındayız. Vatandaşlarımız da evlerinin önlerine bir kap ılık su ve mama koyarak onlara yardımcı olsunlar’’ dedi.

Mama dağıtımının ardından Hayvanseverler Meclisi üyeleriyle de görüşen Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, sokak hayvanları için daha fazla neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Etiketler: » » » » » »
Share
791 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...