logo

reklam

Kağıthane’de Yazarlık Okulu 3.Sezonunu Açtı

Kağıthane’de Yazarlık Okulu 3.Sezonunu Açtı

kagithanede-yazarlik-okulu-3-sezonunu-acti

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yazarlık Okulu Atölyesi’nin üçüncü sezonunu 24 Aralık Cumartesi günü Kağıthane Belediyesi Şehir Müzesi’nde açtı.

yazarlik-okulu-atolyesi-kagithane-sehir-muzesi

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Çayır ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın himayelerinde, İlçe Şube Müdürü İlhan Kurt’un denetiminde, Vali Hayri Kozakçıoğlu Öğretmenlerinden Mehmet Akpınar’ın koordinatörlüğünde “Yazarlık Okulu Atölyesi” programı, Kağıthane Belediyesi Şehir Müzesi’nde 24 Aralık Cumartesi günü çalışmalarına başladı. Yazarlık Okulu Atölyesi, 6 Mayıs’ta sonra erecek.

Yazarlık Okulu Atölyesine Kimler Katılabilir?

Yazarlık Okulu Atölyesine 10.ve 11.sınıf öğrencileri katılabiliyor. Yazar olmak isteyenler, kitap yazmak isteyenler, usta yazarlarla ders, söyleşi ve tanışmak isteyenler kayıtlarını okul idarelerine yapabilirler. Dersler her cumartesi günü Saat:09.30-12.30 arasında olmaktadır. 

ilhan kurt hasbahce gazetesi röportaj

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Kurt, “İki sene önce başlattığımız Yazarlık Okulu Atölye çalışması ile öğrencilerimizin kendilerini ifade becerilerinin geliştiğini, yazma konusunda ilerleme kat ettiklerini gördük. Her yıl atölye çalışmasına katılan öğrencilerimizin yazılarını tek tek ele alıp değerlendirdik ve fanzin çalışmalarında kullandık. Bu sene de Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “Yazarlık Okulu Atölye” çalışmamızın üçüncüsünü başlattık. Emeği geçen herkese özellikle desteğini bizden esirgemeyen Milli Eğitim Müdürümüz Muhammed Çayır Beye, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç Bey’e ve atölyemizin koordinatörü Mehmet Akpınar hocamıza; ayrıca çocuklarımıza ders vermeyi kabul eden birbirinden kıymetli yazarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şair Yazar Mehmet Akpınar

Yazarlık Okulu Atölye programının koordinatörü yazar-öğretmen Mehmet Akpınar, “Okullarımız formel eğitim yapmaktalar. Bu sistemde yetenekli ve öğrenmeye açık öğrencilerimiz ne yazık ki kendilerini gerçekleştirememekteler. Bunun farklı nedenleri var. Biz ise atölye çalışmasında informel eğitim yapmaktayız. Eğitimcilerimiz kendi alanlarında uzman kişiler. Usta yazarlarımız hangi konuda söyleşi yapacaklarına, hangi yöntemleri kullanacaklarına kendileri karar veriyorlar ve uyguluyorlar. Genel olarak tam bir atölye mantığı ile çalışıyoruz. Kursiyerlerimiz de genel bilgilerden sonra kendi kişiliklerine uygun gördükleri tarz ile yollarına devam ediyorlar. Yani bir anlamda yazarlarımız yazarlıklarının sırlarını anlatıyorlar. Bu nedenle biz de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da atölye çalışmamızın adını “Yazarlığın Sırları” olarak belirledik” dedi.

Akpınar, “Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammed Çayır Beye bize verdikleri destek için teşekkür ve minnetlerimi ifade etmek isterim. Ayrıca, Şube Müdürümüz Sayın İlhan Kurt Beye, bizlere Cumartesi günü Kağıthane Şehir Müzesini açan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’a, çalışmalarımızın görünürlüğünü sağladığınız için siz değerli basın mensuplarına tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hasbahçe Gazetesi Özel Haber

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1122 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...