logo

reklam

Lodos’a Dikkat

Lodos’a Dikkat

Meteoroloji’den Marmara için kuvvetli fırtına uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Sakarya ve Kocaeli’de pazar günü öğle saatlerine kadar zaman zaman fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgâr nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması istedi.

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Sakarya ve Kocaeli’de rüzgâr pazar günü öğle saatlerine kadar zaman zaman fırtına şeklinde esecek.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, bugün başlayacak kuvvetli güneybatı (lodos) yönlerinden esecek rüzgâr, yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini artıracak.

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Sakarya ve Kocaeli’de, pazar günü öğle saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklenen rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımında aksamalar ile soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü fırtına ile ilgili bir duyuru yayınladı

Fırtınadan korunmak için açıklamalarda bulunan müdürlük, “oluşabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar) ve soba, baca zehirlenmelerine karşı dikkat” açıklamalarında bulundu.

Etiketler:
Share
473 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...