logo

reklam

MARDİNDER’in En Güçlü Başkan Adayı Nedim Kaya

MARDİNDER’in En Güçlü Başkan Adayı Nedim Kaya

Nisan ayı içerisinde yapılacak olan MARDİNDER Olağan Kongresinde başkanlık seçiminde adaylar belli olmaya başladı.

MARDİNDER’de başkanlık yarışı kızıştı. Kısa adı MARDİNDER olan Mardinliler Derneği’nin Nisan ayı içerisinde yapılacak olağan kongresinde Nedim KAYA seçilecek olan yeni yönetim kurulu başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Halen Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED) Genel Başkan Yardımcılığı ve Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Nedim Kaya Mardinliler tarafından sevilen bir isim. Dernek temayül yoklamasında ilk sıralarda yer alan Nedim Kaya’nın dernek başkanlığı için adı ağır basıyor. Tecrübeli başkan adayı Nedim Kaya’nın adı başkanlık seçiminde, başkan olması sürpriz olmayacak gibi gözüküyor.

Başkan adayı Nedim KAYA Yaptığı açıklamada “Dünyanın en özel şehirlerinin başında gelen kadim kentimiz Mardin’e hizmet edebilmek için arkadaşlarım ile hizmet yarışı içerisindeyiz. Amacımız daha etkin, daha saygın ve daha kurumsal bir yapı içerisinde profesyonelce ve kişilerin değil derneğimizin ön plana çıkacağı bir anlayışla hemşehrilerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek ve hizmet anlayışımızda çıtayı her zaman biraz daha yukarıya taşıyabilmektir“ dedi

Oluşturduğu yönetim listesi ile herkesi bir arada tutmayı hedeflediğini söyleyen Nedim KAYA konuşmasını ”Tıpkı Mardin’imizin dinleri ve dilleri sevgi içerisinde bir arada tutan yaşam tarzı gibi, ben ve yol arkadaşlarım kardeşlik bağıyla hareket etmeyi amaçladık. Türk, Kürt, Süryani, Yezidi, ve Ermeni kardeşlerimiz ile Vatanın bölünmez bütünlüğü anlayışı ile bir araya gelerek Mardinliler Derneği’nin yeni dönem yönetimine talip olduk. İnşallah dernek üyelerimizin güvenini ve desteklerini kazanarak doğduğumuz topraklara ve hemşerilerimize yapacağımız faydalı çalışmalar ve etkinliklerle hizmet edebiliriz” diyerek noktaladı.

İBB Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi ve Şefkat Derneği Genel Başkanı Mehmet Mazi “Mardinliler Derneği özellikle Bahçelievler ve çevresinde yaşayan hemşerilerimiz için çok önemli bir değerdir. Maalesef son zamanlarda bu derneğimizden hemşerilerimizin gerektiği gibi faydalanamadıklarını gözlemledik. MARDİNDER’in daha iyi yönetilebilmesi ve daha büyük etkinliklerle bütün hemşerilerimizi kucaklaması için yönetime talip olduk. Nedim Kaya’nın Başkanlığında oluşturduğumuz yeni yönetim kurulunun bu aksaklıkları çözeceği gibi MARDİNDER’e hak ettiği saygınlığı kazandıracağına inanıyorum” dedi.

MARDİNDER Başkan yardımcılığı görevini sürdüren Av. Mehmet Tunç konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Herkesi kucaklayan ve bütün Mardinli hemşerilerimizi destekleyeceği yeni bir yönetim anlayışı ile göreve talip olacağız. Bunda tek amacımız memleketimize en doğru ve en iyi hizmeti yapabilmektir” dedi.

MARDİNDER’in oluşturulan yeni yönetim kurulu listesinde yer alan gazeteci yazar Mehmet Remzi Tanış konuyla ilgili yaptığı açıklamada “STK’lar hiç kimsenin tekelinde değildir. Ve hiç kimse tarafından reklam malzemesi olarak kullanılamaz. Oluşturduğumuz yeni yönetim kurulu listesinde öncelikli amacımız MARDİNDER’in kuruluş amacına uygun olarak Mardinimizi en üst seviyede layığı ile temsil edebilmek ve hemşerilerimize layık olabilmek için durmadan çalışmaktır” dedi.

Tanış, “4 dönemdir Mardinliler Derneği başkanlığını sürdüren Sayın Fuat Bodur’un misyonunu tamamladığını düşünüyorum. Bu yönetim değişikliği MARDİNDER’e ihtiyaç duyduğu heyecanı kazandıracağına inanıyorum bizlerden desteğini esirgemeyen bütün arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Hasbahçe Gazetesi olarak şimdiden MARDİNDER’in Nisan ayı içerisinde yapılacak kongresi Mardinliler ve Ülkemiz için hayırlı olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
2905 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...