logo

reklam

Minikler, Suriyeli Kardeşlerine Kucak Açtı

Minikler, Suriyeli Kardeşlerine Kucak Açtı

Biltes Koleji, Aktif İş Kadınları Derneği ve Milad Derneği işbirliğinde, Avcılar Kaymakamlığı’nın himayelerinde ve Kağıthane Kaymakamlığı’nın desteğiyle “Kardeş Öğrenci” projesi başlatıldı. Proje kapsamında 28 Suriyeli çocuk, Türk kardeşleriyle buluşarak doyasıya eğlendi.

Etkinliğe Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı M.Oğuz Toktekin, Aktif İş Kadınları Derneği Başkanı Dr. Gülten Erdem Ünlü, Milad Derneği Başkanı Hala Makhlouta, Türkiye Başkanı Suat Serkan Akbulut, Trans Espoir Başkanı Chahada Mathias ile çok sayıda üst düzey yönetici ve aileler katıldı.

Etkinliğe katılan 28 Suriyeli çocuk, ilk önce okulu gezdi. Konuşmalar ve hediye takdimi ardından Biltes Koleji öğrencileri ile birlikte Suriyeli çocuklar, buz pateni dersinin yanı sıra 3D laboratuvar özelliğine sahip bir sınıfta Fen Bilimleri dersine katıldı. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, ziyaretin her anını resim kareleri ile hatıralarına işlediler.

Biltes Eğitim Grubu Kurucusu Can Uysal proje ile ilgili yaptığı konuşmada “Biz eğitim eşitliğine inanıyoruz. Bunun için de bu projeyi yaptık. Bu sadece bir sosyal sorumluluk projesi değil savaş mağduru insanların neler yaşadığını hissetmek, öğrencilerimize hissettirmek ve bununla ilgili önemli tecrübeleri onların da paylaşmasını istiyoruz. Burada yaş farklılıkları olmayan ama farklı iki hayatı yaşayan öğrenci grubunu bir araya getirmek istedik. Çok mutluyuz. Bugün çeşitli aktiviteler yaptık. Onların da daha iyi şekilde gelişmelerini istiyoruz. Biltes Koleji olarak biz hep yanlarında olacağız” dedi.

Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, “Malumunuz olduğu üzere 6 yılı aşkın bir süredir komşumuz Suriye’de bir iç savaş var ve bu savaş sebebiyle milyonlarca insan ülkemize mülteci olarak geldi. Gönül sınır tanımıyor. Bu insanlara yardım etmek hem insani görevimiz hem dini görevimiz hem de komşuluk görevimiz. Biz bu görevi devlet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ile yürütmek istiyoruz. Bölgemizde de, ilçemizde de çok sayıda Suriyeli var. Biz de bölgemizde, okullarımızda hem Suriyelilere özel okullar oluşturarak hem de karma sınıflarda onların eğitimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
869 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...