logo

reklam

OKUL YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ

OKUL YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ

15.12.2017 Cuma günü İzmir’in Ödemiş İlçesinde Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü meslektaşımız Ayhan Kökmen’e yapılan ve hayatını kaybetmesine yol açan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. 

Okul yöneticileri kalabalık kurumlarda birçok risk yanında fiziki saldırı ve şiddet riski altında görevlerini yerine getirmektedirler.

Okullarımızın her gün güvenli ve huzurlu bir eğitim ortamı olarak hizmete devam etmesi için özveriyle çalışmaktadırlar. Ancak meslektaşlarımıza yönelik saldırıların son zamanlarda artış gösterdiğini endişeyle izliyoruz.  Hangi sebepten olursa olsun ve hangi kesimden gelirse gelsin okul yöneticilerine ve eğitimcilere yönelik şiddet önlenmelidir.

Başta Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere tüm ilgili kurumları meslektaşlarımızın güvenliğini sağlayacak tedbirleri ivedilikle almaya davet ediyoruz. 

Elim bir saldırı sonucu hayatını kaybeden değerli meslektaşımız Ayhan Kökmen’e Allah’tan rahmet, yakınlarına, meslektaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyoruz. 

Öncü Okul Yöneticileri Derneği

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1109 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...