logo

reklam
27 Aralık 2017

Satrancın Yıldızı Belli Oldu

Satrancın Yıldızı Belli Oldu

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2017-2018 İstanbul Yıldızlar Satranç İl Birinciliği Turnuvası Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde yapıldı. 13-18 yaş arası 182 çocuğun yarıştığı turnuvada birincilere kupa ve madalyanın yanı sıra bisiklet hediye edildi.

Türkiye Satranç Federasyonu lisansına sahip sporcuların katıldığı yarışmada 12 kategoride derecelendirme yapıldı. Turnuvada dereceye girenlere madalya ve kupaları Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç tarafından takdim edildi. Turnuvada ayrıca birincilere bisiklet, ikincilere kol saati ve üçüncü olan sporculara da flash bellek hediye edildi.

Ödül töreni sonrası konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç satrancın çocuklar için eğitim hayatındaki önemine dikkat çekti. Turnuvaya ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını dile getiren Başkan Kılıç, “Yıldızlar Satranç Turnuvasını yapıyoruz. Çocuklarımız çok başarılılar. 2 gündür müsabakalar devam ediyor. Satrancın çocuklarımızı çok geliştirdiğini görüyoruz. Santranca devam eden çocukların eğitimde de çok başarılı olduğunu görüyoruz” dedi.

Turnuvanın birincilerinden olan Barış Turan ise satranca okulda başladığını ve 5 kişiyi eleyerek turnuvada birinci olduğunu söyledi. Zorlu bir şampiyonluk olduğunu belirten Turan; “Çok zorlu eşleşmelerin ardından şampiyonlardan biri olarak turnuvayı tamamladığım için çok mutluyum. Satranç çok küçük yaşlarımdan beri ilgi duyduğum bir oyun, herkese de tavsiye ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1065 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...