logo

reklam

Ünlü Sanatçı Hayatını Kaybetti

Peygamberimiz Gibi Yaşarsak Doğru Yaşarız

kayahan vefat etti

Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar, yumuşak doku kanseri tedavisi gördüğü Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 66 yaşında hayatını kaybetti.

Kayahan Açar’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyor, milletimize başsağlığı diliyoruz. Mekânı cennet olsun.

Hasbahçe Gazetesi

Kayahan adam olmayı böyle tanımlamıştı

Türk pop müziğinin usta ismi Kayahan, “Adam olmanın yolu Kur’an-ı Kerim bilmekten geçer” demişti.

Kayahan-Nil Gülsüm

Ünlü şarkıcı ve besteci Kayahan, yaklaşık 2 yıl önce Milat Gazetesinden Nil Gülsüm’e verdiği röportajda adam olmanın yolunun Kur’an’dan geçtiğini söylemiş ve çok çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu…

İşte Kayahan’ın sorulara verdiği cevaplar;

ADAM OLMADAN BAŞKA ŞEY OLUNMAZ

Yaşamda en çok neye önem verirsiniz?

Adam olmaya. Benim yaşamımda ilk önce adam olmak önemlidir. İnsanlar eğer adamsalar, benim için kıymetlidirler. Kişilerin nerede oldukları ve mevkileri benim için önemli değildir. Aynı şey benim için de geçerlidir. Ben nerede olursam olayım, adam olmadıktan sonra hiçbir şey ifade etmem.

ADAMLIK DİN KİTAPLARINDAN ÖĞRENİLİR

Adamlık öğrenilir mi?

Bana göre adamlığı en güzel din kitapları anlatır. Benim kitabım da Kur’an-ı Kerim. Ben adamlığı oradan öğreniyorum. Doğru bir insan ve doğru bir kul olmak meselesi benim için vazgeçilmezdir.

PEYGAMBERİMİZ GİBİ YAŞARSAK DOĞRU YAŞARIZ

Din, ne kadar ve nasıl sirayet etmeli yaşama? Sınırı, dengesi nedir bunun?

Dengesi, sünneti Peygamber Efendimizin yaşadığı gibi yaşamaktır. Bence ‘had’, ‘sınır’ oradadır. Sabahtan akşama kadar vakti ibadetle geçirmek aşırıya kaçmaktır. Ama Peygamber Efendimiz gibi yaşarsak, doğru yaşarız. Her şeyin aşırısı zarardır. Kalp yapmak, insan sevindirmek ve eve lazım olan halıyı da camiye vermemek meselesi önemlidir. Karnın tokken açı düşünebiliyorsan, sıcaktayken soğukta olan için üzülüyorsan adam olmaya başlıyorsun demektir.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1265 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...