logo

reklam

UYGAD Hollanda Konsolosluğu Önünde Basın Açıklaması Yaptı

UYGAD Hollanda Konsolosluğu Önünde Basın Açıklaması Yaptı

UYGAD Yönetim Kurulu Üyeleri 12 Mart 2017 Saat:19.30’da Taksim’de bulunan Hollanda Konsolosluğu önünde basın açıklaması yaparak tüm dünyadaki sivil toplum örgütlerini Hollanda’nın bu ırkçı davranışlarını protesto etmeye davet etti.

UYGAD-Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin Hollanda Hükümetini Kınayan Basın Bildirisi

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği ve üyeleri olarak bizler, Hollanda Hükümetinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendiye uygulamış olduğu gayri insani, gayri ahlaki, gayri medeni ve gayri hukuki tutum ve davranışları şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Tüm dünya şunu bilmelidir ki bizlerin inancında hiç bir ırkın veya milletin başka bir ırkın veya milletin karşısında üstünlüğü söz konusu değildir ve olamaz da.

Ancak son zamanlarda Avrupa ülkelerinde yükselen İslami fobi ve ırkçılık söylemleri adeta insanlığın utanç kaynağı ve çağımızın vebası haline gelmiştir.

Özellikle son dönemlerde birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Müslümanların ve ibadethanelerinin ırkçı söylemlerle, saldırı ve şiddete maruz kalmaları insanlık adına utanç vericidir.

Olayın daha da utanç verici tarafı ise bu ırkçı ve faşist hareketlere ülke yöneticilerinin de dâhil olmasıdır.

Kendilerini insan hakları, özgürlükler ve demokrasinin beşiği olarak gösteren bu ülkelerin son dönemlerde ülkemiz aleyhinde faaliyet gösteren terör örgütlerine kucak açmaları kabul edilemez bir durumdur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılan ırkçı ve faşizan saldırı hiç bir uluslararası hukuk kurallarıyla bağdaşmadığı gibi, evrensel kadın hakları açısından da hiç bir şekilde kabul edilemez bir durumdur.  

Türkiye’ye diz çöktürmeyi hedefleyen bu ve benzeri ırkçı, anti demokratik ve hukuk dışı uygulamalar, Türkiye’yi hedefine ulaştırmaktan alıkoyamayacaktır.

15 Temmuz darbe girişiminde vatanını ve demokrasisini savunmak için tankların karşısına canı pahasına dikilen bu millet, asırlar boyu olduğu gibi bundan sonra da bu tür baskı ve şantajlara boyun eğmeyecektir.

Korumaları dahi etkisiz hale getirilmiş tek başına kalan bir bayana karşı yapılan bu hakaretler, Türkiye Cumhuriyeti’ni küçültmeyeceği gibi BATI medeniyetini de yüceltmeyecektir.

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti, kendilerini medeniyetin beşiği olarak gören sözüm ona Medeni Avrupa’nın, Türkiye aleyhine düşmanca söylem ve eylemlerine karşı Milletinin ve Devletinin yanındadır.

Bizler UYGAD olarak tüm dünyadaki sivil toplum örgütlerini Hollanda’nın bu ırkçı davranışlarını protesto etmeye davet ediyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1135 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...