logo

reklam

Yeni Asya Grubu İmam Hatiplilerden Özür Dilemeli

Yeni Asya Grubu İmam Hatiplilerden Özür Dilemeli

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “Yeni Asya Grubunun, bir an önce hem imam hatip camiasından hem öğrencilerimizden hem de çocuklarını bu okullarda okutan yüz binlerce aileden özür dilemesini bekliyoruz” dedi.

Önder İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Yeni Asya Grubunun, bir an önce hem imam hatip camiasından hem öğrencilerden hem de çocukları bu okullarda okuyan ailelerden özür dilemesini isteyerek, “Milletin öz evlatlarını terörist gibi göstermek kimsenin haddi değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun yaptığı basın açıklaması:

Milletimizin Dikkatine!

CHP’nin Adalet Kurultayı’nda Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz’ün imam hatip okulları hakkındaki beyanlarını üzülerek izledik.

Dini bir cemaatin medya kuruluşunu temsilen konuşan Güleçyüz, İslam’ın yüz akı bir nesil yetiştiren imam hatipleri doğrudan hedef aldığını ve bu okullarda okuyan yüz binlerce öğrenciyi “militan” olarak nitelemiştir.

Yeni Asya Gurubunun temsilindeki bir ismin, din eğitimi başta olmak üzere eğitimde önemli bir model oluşturmuş ve nesillerdir bu ülkeye hizmet etmiş nice değerli isme çatı olan imam hatipleri 28 Şubat savunucularının sözlerini kullanarak olumsuzlaması ciddi bir paradokstur.

İmam hatipler, hiçbir zaman hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi olmamıştır. Devletin resmi müfredatıyla bugüne dek milyonlarca mezun veren bir eğitim kurumunu siyasi malzeme olarak kullanıp hakarette bulunmak en basit tabirle yakışıksızdır.

İmam hatip nesline çamur atmaya çalışanların ilki Kazım Güleçyüz değildir, sonuncusu da olmayacaktır. Bu şekilde, milletin imam hatiplere olan inancını kendi ucuz siyasetleri uğruna kirli dillerine dolamaya kalkanlar, tarihin çöplüğünde yer almaktan kurtulamamışlardır.

İmam hatipler bu milletin yeniden doğuşunun ve dirilişinin emektarıdır ve ismiyle müsemma şekilde ‘öncü’ olma idealindedir.

Sorgusuz itaat ederek belli çevrelere esir olma anlayışı imam hatip neslinin genlerine aykırıdır. İmam hatip nesli, İslam’ın en temel hakikatlerini, en doğru kaynaklardan öğrenmektedir. Peşi sıra beşeri ilimlerin tümüne de vakıf olan bu neslin, kimsenin güdümünde olması mümkün değildir.

Bir süredir halkın inanç ve değerleriyle barıştığını ve geçmişin vagonlarını terk ettiğini deklare eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin düzenlediği çalıştayda imam hatip düşmanlığı sergileyen Kazım Güleçyüz’ün ön yargılı ve art niyetli fikriyatını tekzip edip etmeyeceği dikkatle izlenecektir. Bu konu aynı zamanda CHP’nin açıklamalarındaki samimiyetin de değerlendirilmesi için bir ölçüdür.

Yeni Asya grubunun, bir an önce hem imam hatip camiasından hem öğrencilerimizden hem de çocukları bu okullarda okuyan yüz binlerce aileden özür dilemesini bekliyoruz. Milletin öz evlatlarını terörist gibi göstermek kimsenin haddi değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır.

Halit Bekiroğlu
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
1662 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...