logo

reklam
12 Eylül 2016

Yıldızlarda Avrupa Şampiyonuyuz

Yıldızlarda Avrupa Şampiyonuyuz

yildizlarda-avrupa-sampiyonuyuz

7.Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonası 8 – 11 Eylül 2016 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapıldı. 7. Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 7 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Türkiye, takım halinde Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

7-yildizlar-avrupa-taekwondo-sampiyonasi

7.Yıldızlar Avrupa Şampiyonasını 7 Altın, 2 Gümüş, 5 Bronz Madalya ile AVRUPA’nın en büyüğü olarak “AVRUPA TAEKWONDO ŞAMPİYONLUĞU KUPASI” nı alarak kapattık. Vatanımıza Milletimize hayırlı uğurlu olsun.

avrupa-taekwondo-birligi-etu

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen ve 40 ülkeden 412 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası son gün yapılan müsabakaların ardından sona erdi.

avrupa-yildizlar-taekwondo-sampiyonasinda-en-iyiler-de-turkiyeden-cikti turkiye-takim-halinde-avrupa-sampiyonu-oldu

Türkiye, şampiyonanın son gününde 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Şampiyonanı son gününde bayanlar 55, 59 ve + 59, erkekler 61, 65 ve + 65 kiloda müsabakalar yapılırken, Türkiye’yi 6 sporcu temsil etti. 

avrupanin-en-buyugu-turkiye

Erkekler +65 kiloda Melih Yılmaz Avrupa Şampiyonu oldu. Bayanlar 59 kiloda İrem Baysal gümüş madalyanın sahibi olurken, +59 kiloda Berra Nur Çiftçi ile erkekler 65 kiloda Muaz Yetimoğlu bronz madalya kazandı.

avrupa-yildizlar-taekwondo-sampiyonasi

Son gün mücadele eden sporculardan bayanlar 55 kiloda Cansu İskender ve erkekler 61 kiloda Abdulkadir Akyüz, madalyaya ulaşamadı.

14-madalya-ile-avrupa-sampiyonlugu

14 MADALYA İLE AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’na 21 sporcu ile katılarak 7’si altın, 2’si gümüş ve 5’i bronz olmak üzere 14 madalya kazanan Türkiye, takım halinde Avrupa Şampiyonu oldu. Türkiye’nin ardından Rusya ikinci, Sırbistan ise üçüncü oldu. Türkiye, bayanlarda da Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken erkeklerde Avrupa ikincisi oldu. Bayanlarda 4 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Türkiye’nin ardından Rusya ikinci, Hırvatistan üçüncü oldu. Erkeklerde Rusya zirveye çıkarken, 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak ikinci olan Türkiye’nin ardından üçüncü sırayı Bulgaristan aldı. 

milli-antrenor-nejla-agatekin-uluslararasi-hakem-suleyman-tecer
EN İYİLER TÜRKİYE’DEN

Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda en iyiler de Türkiye’den çıktı. Milli antrenörümüz Nejla Ağatekin, şampiyonanın en iyi bayan antrenörü, uluslararası hakemimiz Süleyman Tecer ise şampiyonanın en iyi erkek hakemi ödülüne layık görüldüler.

7-yildizlar-avrupa-sampiyonu-turkiye

yildizlar-avrupa-taekwondo-sampiyonu

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1976 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hasbahcegazetesi.com page title ... ... ... ... ... ...